Středa s Balfourem a s draky

4. září 2013 v 21:31 | BaraCornellia |  Týdenní challenge - postava HM
Postava, u níž jsem si přál/a lepší konec
Balfour, dračí sbor a draci

(Nečetla jsem třetí a čtvrtý díl, ještě nejsou v češtině a v angličtině je zatím nemám možnost sehnat. Budu tedy psát o Balfourovi v prvním díle.)


Nedokázal by popsat úlevu, jakou pocítil, když se poblíž jeho cely ozvala povědomá řeč. Řeč, které rozuměl, když se lidé přiblížili. Celé dny se pohyboval mezi bolestí a neklidným spánkem a při pohledu na všudypřítomnou krev do spánku upadal častěji a častěji. Nedokázal přemýšlet, ale v jeden okamžik ho napadlo, že z dalšího spánku se už neprobudí.
Než je přišli zachránit, zdál se mu jediný sen. Na zemi ležely jeho rukavice - zakrvácené a potrhané. Zvedl je a nasadil si je. Natáhl ruce a zakryl jimi slunce. Pak se proměnily v tlapy jeho milované dračice Anastázie. Chtěl doletět k slunci, ale zjistil, že nemá křídla. Není drak. Pocítil zklamání. O kovovou parádu se odrážely paprsky slunce a na moment ho oslepily. A zase ta bolest.

* * *

Anastázie si chtěla protáhnout křídla, ale nedokázala se pohnout. Je tam někdo? Chtělo se jí volat, ale její kovový hlas se zadrhl ještě dříve, než se pokusila. Co se to děje? Vnímala, že poblíž leží další drak, cítila zbytky magie. Zbytky magie, díky níž nedokázala zemřít. A měla vůbec duši?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chce se ti kliknooout... Dlaně tě svrbí a ty chceš kliknooout! Cítíš to! Neboj se... Klikni!

Klik! 100% (84)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama