Poslední zvonění

15. září 2013 v 21:59 | BaraCornellia |  Úvahy
Článek byl zveřejněn ve školních novinách a já ho teď objevila. Není sice vůbec aktuální, ale... No... Tady ho máte.

Poslední zvonění
Vylezete z autobusu, snažíte si vzpomenout, kde stojí škola a zvažujete, jestli má cenu tam chodit, když tu najednou se před vámi zjeví chodící banán. What? V takový okamžik se dá uvažovat nad tím, kde se stala chyba.
Buď jste toho v autobuse moc vypili nebo ten bonbón, který vám kamarád dal, nebyl jen tak obyčejný, ale magický s příchutí marihuany. Možná ještě spíte. Štípni mě, AU! Takže ne... Nebo jste v umělém spánku a máte halucinace. Nebo že by místní blázinec povolil procházky?
To poslední je pravdě nejblíže. Čtvrťáci mají poslední zvonění a vydávají se žebrat do ulic.
Jestli existuje Bůh, podíval se na naše drahé čtvrťáky a řekl si: "Zatopím jim," a zatopil. Ze samé lásky k nim jim připravil nejteplejší den v týdnu, vlastně i v měsíci... A zatím i v tomhle roce. Takže se pařili v kostýmech. Žehnejte sukním a šatům, děvčata... A kluci, žehnejte kiltům a transexualitě.
V tento posvátný den, který je každým čtvrťákem milován, si nemůžete být jisti naprosto ničím. Nikde nejste v bezpečí. Ani v zamčených třídách - vlezou oknem. Ani na záchodcích - pod dveřmi kabinky je totiž taková škvírka... No jak jsem řekla: Naprosto nikde nejste v bezpečí! O to víc ne, když zrovna máte PEK nebo ICT a musíte tvrdnout před dveřmi, protože jste všichni vandalové, co čmárají po monitorech. Jeden za jednoho...
Domů se můžete maminkám vrátit v různých podobách. Pokud jste se celý den schovávali na již zmíněných záchodcích a pro jistotu ani nedutali, tak se domů můžete vrátit jen jako reklamní tahák. Pokud máte ve čtvrtém ročníku hodně kamarádů, kteří jsou pro každou špatnost, pak se domů vracíte jako Vladimír Franc.
Ale pokud jste třeťáci... Muhehe, tak v takovém případě, Bůh vám pomáhej. Na sluníčku je teplo, a jídlo, které z vás odkapává, se kazí rychlostí světla. A škola se tím ještě baví. Tradice je tradice, co se dá dělat, vy lidští dortíci. Když doma potřesete hlavou, můžete si klidně něco dobrého ukuchtit. A to je plus!
Shrňme si to: čtvrťáci mají druhé Vánoce, třeťáci máslo na hlavě (někteří doslova), druháci strachem sevřené půlky a prváci prázdné peněženky a k tomu důvod si koupit alkohol, protože jinak by se těch fixek nezbavili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chce se ti kliknooout... Dlaně tě svrbí a ty chceš kliknooout! Cítíš to! Neboj se... Klikni!

Klik! 100% (84)

Komentáře

1 Tina Tina | 16. září 2013 v 6:59 | Reagovat

My jsme zvolili jinou možnost rozdávání svačiny třeťákům. Protože patlat jim to do vlasů je mrhání jídlem, rozhodli jsme se jim uvařit. Samé mňamky! Na menu byla tlačenka se šlehačkou, uzené šproty s jahodovou marmeládou, zavařený houbičky, za kterýma se táhl sliz, polomáčené sušenky s rybí pomazánkou, česnekové koblihy, olomoucké tvarůžky s nutelou. Hodili kostkou a dostali pokrm dle čísla na ní.
A protože čtvrťákům se nesmí odporovat...
Ach, poslední zvonění - jediný den, kdy můžeš šikanovat mladší studenty a je to naprosto vpořádku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama