Den první, druhý, třetí

3. srpna 2013 v 17:24 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den První

Nejoblíbenější kniha

Snadné jako facka. Moje nejoblíbenější HP knížka je rozhodně Ohnivý pohár, tedy čtvrtý díl. Ten totiž dle mého názoru obsahuje to nejlepší z nejlepších. A tím je například Charlie Weasley (a také Bill), který se tu sice nezdrží dlouho, ale je tam a to je důležité. Harry tráví s Weasleyovic rodinou prázdniny a už to mi stačí ke štěstí, protože je to prostě nejlepší rodina v čarodějnickém (dobrá, i mudlovském) světě. Další body k dobru: Mistrovství světa ve famfrpálu - obrovské hřiště, drsní hráči, spousta diváků, stany ve stylu TARDIS... A to jsem teprve na začátku knihy. Návrat do Bradavic, kde hrdiny čekají změny a to nejen ve výměně učitele obrany proti černé magii. Ještě nějaké bodíky? Jistě! Bulharský borec z Kruvalu, francouzská květinka z Krásnohůlek. Draci (a opět Charlie). A v neposlední řadě Barty Skrk junior - což je naprosto geniální čaroděj (ve filmu nedoceněný, sakra!). A nakonec epické povstání Vy-víte-koho a začátek temné éry.
(Jako dobré znamení považuji i to, že má kniha zelený obal, ale to jste radši neslyšeli...)

Den Druhý

Nejoblíbenější film

Chtěla jsem začít psát o Ohnivém poháru - protože se mi líbí jeho atmosféra, hraje v něm David Tennant, jsou zde draci, začíná tu jít o kejhák, má super efekty (ti jezerní lidé nebo nástup kruvalských studentů... úchvatné, vážně úchvatné), famózní ples, a tak dále, a tak dále. Jenže to bych opakovala první den, tak si zde vyberu druhý nejoblíbenější film. A to je hned ten první. Herci jsou zde sice ještě vykukové, ale má to takové... kouzlo. Svět je ještě takový zářivý, veselý, až třetí díl potemní. A také je to díl, kterým to všechno začalo. Pamatuji si, jak jsem při scéně, kdy se Chloupek probudí a vystartuje po nich, zavírala oči, protože jsem se bála. Troll mi přišel strašně ošklivý a Voldemort jako ten největší záporák všech dob. A to byl teprv na Quirrelově hlavě. A jak kouzelný mi přišel famfrpál - v té době bych se nejradši stala hráčkou a vůbec mi nevadilo, že nijak zvlášť nemusím výšky.

Den Třetí

Naštvala tě některá z filmových adaptací, protože ignorovala důležité pasáže knih?

Na tohle odpovím trochu schizofrenicky: "Každá, sakra, každá! Kromě prvních dvou... Možná tří... Ne, moment! Kromě pár momentů v každém filmu." - A to proto, že holt nejsem náročná.
Takže tady vypíši průšvihy...
  1. Charlie - To, že není v (mém nejoblíbenějším) čtvrtém díle a ani později na svatbě Billa, mě dokáže vytočit.
  2. Poslední světelná show v podání Harryho a Voldemorta - a to je, pánové a dámy, Průšvih s velkým P! On jim dělá problémy tak dlouho, a pak se prostě rozplyne... Ne.... Ne!
  3. Percy - Další věc, kterou nedokážu odpustit. To filmařům Weasleyovi nepřišli natolik důležití, aby trochu propracovali vztahy a bylo vidět, že Percy odešel za pořádného řevu a s pořádným řevem se i vrátil? Tím chci říct... Weasleyovi jsou si blízcí. Když jeden z nich zradí, je to něco, co by se ve filmu mělo objevit.
  4. Dobby - Je pravda, že když Dobby umřel, bulela jsem jak malá. Jenže všimněte si, kolikrát se Dobby objeví v knize a kolikrát ve filmu. Hermionina organizace taky chybí...
  5. Jaks ho mohl prásknout, Grindelwalde? (Aneb i když má bezovou hůlku Brumbál, kamaráda neprásknu) - mimochodem, až díky Grindelwaldovi jsem se naučila na Brumbála koukat jako na člověka, jestli víte, jak to myslím...
  6. Tak to bylo celkem lehké - V prvním díle chrání kámen mudrců různá kouzla, úkoly a nástrahy, ale chybí tam Snapův úkol s lektvary. To zamrzí.
  7. Civil v Bradavicích... Do Zakázaného lesa s nima!
Pak je tu jedna drobnost, kterou chci zmínit, i když moc nesouvisí. Všiml si ještě někdo, jak lidé, kteří nečetli knihu a jen viděli film, neznají žádného Bartyho Skrka mladšího? Co to má sakra být? Jedna z nejdůležitějších postav čtvrtého dílu! (Mám ho, přiznávám, radši v knize a nezmění to ani fakt, že ho ve filmu hraje David.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chce se ti kliknooout... Dlaně tě svrbí a ty chceš kliknooout! Cítíš to! Neboj se... Klikni!

Klik! 100% (87)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama