Srpen 2013

Den třicátý

30. srpna 2013 v 23:47 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den třicátý

konečně
Jaký dopad měl Harry Potter na tvůj život a co všechno pro tebe znamená?

Poslední den, poslední téma. Mám nepříjemný pocit, že to kvůli mému dnešnímu rozpoložení bude velmi krátký a velmi trapný článek. Ale co se dá dělat, jdeme na to.
První knihy mi četla babička, protože v té době jsem ještě neuměla číst nebo ne dostatečně. Takže pro mě to byly takové "dospělácké" knihy. Už si nepamatuju, jak moc jsem jim rozumněla. Tedy nechápejte mě špatně. Rozumněla jsem jim, samozřejmě, ale víte, jak je to s pohádkou, kterou vidíte po delší době... Zjistíte, že tam byly hlášky, které vám v dětství unikly.
Je těžké říct, jak vás formovala kniha, s kterou jste vyrůstali. No úplně, jak jinak? Chce se mi říct, že mi dala chuť psát, ale o bych lhala. Tu jsem měla ještě v době, kdy jsem nevěděla, co psaní obnáší. Určitě mi dala chuť číst a to s psaním úzce souvisí.
Nejsem si jistá, jak by mě bavil, kdyby přišel až později. Kdo ví... Možná bych ho měla ráda, ale ne tak jako teď, ne jako bratra, po jehož boku vyrůstáte. V dnešní době mám také spoustu knih, které miluji, ale většinou je dočtu a končí, dokud se někdo nezmíní, že to četl. (Až na jednu výjimku - jestli někdo četl knihy Smilujse a Magie stínů od Jaidy Jonesové a Danielle Bennettové, dejte vědět. Okamžitě. Budeme nejlepší přátelé.)
Harry Potter je pro mě víc, než si sama hodlám připustit... Jsem přes to trochu tsundere, i když se k fandomu hrdě hlásím. Holt s někým/něčím můžete mít zvláštní vztah.

Den dvacátý devátý

29. srpna 2013 v 23:29 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den dvacátý devátý

Jaké povolání by sis po vystudování kouzelnické školy vybrala?

Předpokládám, že by se nelišilo od toho, co chci teď. Nevím sice, jaké výhody má spisovatel s magickou mocí, ale taková novinářka... S kouzelným brkem. Snad ne tak otravná jako Rita, ne bulvár, ale spíš něco jako Luna. To zní hezky. Samozřejmě bych ráda pracovala s draky, ale mysleme reálně - já? Jinak řečeno: Skončila bych v "nudné" a sedavé práci. S tím jsem schopna žít.

Den dvacátý osmý

28. srpna 2013 v 23:59 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den dvacátý osmý

Wizard rock a A Very Potter Musical

Wizard rock neposlouchám, ale nevadí mi.
AVPM jsem viděla dvě "série", Seniory ještě ne. Líbilo se mi to, divadelní představení mě baví. Taky mě bavilo propojení prvního a druhého dílu. Písničky mám v mp3 přehrávači.
A dobře jsme udělaly, že jsme spojily dny. To by byly zatraceně krátký a trapný dva články.

Den dvacátý sedmý

27. srpna 2013 v 23:36 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den dvacátý sedmý

Raději bys vlastnila Plášť neviditelnosti, Kámen vzkříšení nebo Bezovou hůlku?
Kámen vzkříšení by mi byl k ničemu. Plášť neviditelnosti zní sice skvěle, ale dle mého názoru by se hodně rychle omrzel. Takže... Kdybych byla čaroděj, tak bezovou hůlku - a byla bych velice potichu.Ale jestli jsem mudla, asi bych si vystačila s neviditelností.

Den dvacátý šestý

26. srpna 2013 v 23:52 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den dvacátý šestý

Kdyby jsi mohla provést jedno kouzlo bez použití hůlky, které by to bylo?

V některých situacích by si tuhle možnost vyplýtval naprosto zbytečně. No dobrá, možná zbytečně z pohledu jiného člověka. Když jdu někdy ve tmě, říkám si, že by bylo fajn mít sebou hůlku a použít Lumos. Nebo Accio, když se nechci zvedat. Zákazané kletby, když... Ehm... Hehe. Alohomora by v některých případech mohlo být zajímavé. Nějaká léčivá kouzla. Kouzlo pravdomluvnosti. Kouzlo na ztrátu pamět... Ale jestli se ptáte, jaké bych využila já, tak Expecto Patronum. Čistě sobecky - abych viděla moje strážné zvíře.


Den dvacátý pátý

25. srpna 2013 v 0:02 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den dvacátý pátý

O devatenáct let později. Jsi spokojená s tím, jak to dopadlo nebo by sis přála, aby něco bylo jinak?(například aby si Neville vzal Lenku)

Nenapadá mě důvod nebýt spokojená (když se odprostíme od smrtí oblíbených postav a budeme se vážně soustředit jen na poslední kapitolu). Je to jako život - můžete být zklamaní, že spolu nějaké osoby, které si podle vás byly souzeny, nezůstaly, ale to je tak všechno, co můžete. Neumím si svět bez ohrožení ve formě Voldemorta představit... Asi to musí být stereotypní, pokud tedy berete magii za stereotyp.

Den dvacátý čtvrtý

24. srpna 2013 v 0:43 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den dvacátý čtvrtý

Nějaká scéna, kterou by sis přála vidět ve filmu?

Ono jich asi bude hodně. Kdyby tak vedle mě někdo stál a řekl: "Vzpomínáš si, jak jsi mi vyprávěla o TÉ scéně?" Hodně mě mrzí, že vynechali Percyho dobré scény. A že vynechali souboj stolů (Charlieho a Billa), protože to mohlo být epické. Nesmějte se, aspoň by tam byl Charlie.

Den dvacátý třetí

23. srpna 2013 v 2:14 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den dvacátý třetí

Která část knížek/filmů tě rozbrečí

Celý. Zatracený. Poslední. Díl.
Vezmete tu knihu do ruky, začnete číst a... BUM! Jeden mrtvej. Hedvika padá. Další mrtvej. Mrtvola támhle. Mrtvola tam. Já sice neříkám, že to není logické - zuří přece válka. Ale... Zatracený poslední díl a moje emoce. Filmy k tomu ještě přidají dojemnou hudbu. Emoce, lidičky zlatí. Emoce.

Den dvacátý druhý

22. srpna 2013 v 20:58 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den dvacátý druhý

Harry Potter nebo Stmívání?

HP, samozřejmě. Ať už filmy nebo knížky. Harry Potter. Dá se říct, že je to jako srovnávat jablka a hrušky, protože obojí jsou sice fantasy knihy, ale jedna více a druhá méně (třeba mě snězte, ale až to vysvětlím). Stmívání se zaměřuje na lásku (mezi upírem a studentkou, což je hloupé zdůrazňovat, ale pro jistotu...) a svým způsobem je to jediná fantasy věc. HP pracuje s kompletním fantasy světem plných kouzlem (i když se o něj dělí s mudlama).

Den dvacátý první

21. srpna 2013 v 0:04 | BaraCornellia |  Challenge HP

Den dvacátý první

Jakou postavu bys přivedla zpátky k životu?

Voldemorta! MUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!
Ne, i když by to mohlo být vzrůšo. Teď vážně. Freda. Kdyby to tak šlo. Jak mohla rozdělit dvojčata? Byla to jediná lidská smrt za celou sérii, kdy jsem si řekla: "Co to sakra...? On je jako fakt...? Cože? Kdy? To je asi omyl, ne?" Ach jo, chybíš nám, Frede.

Edit 22.8.2013, 22:56 - Jen mě napadlo, jestli třeba George nemá Fredův obraz, s kterým mluví? Je to smutné i nadějné zároveň...