Faunův ocásek - Klec v zátoce - část 2.

2. června 2013 v 1:01 | BaraCornellia |  FO - Klec v zátoce
Krčil jsem se za stromy a jako největší šmírák pozoroval několik mořských pannen. Pár z nich sedělo na břehu nebo na kamenech a česalo si vlasy. Další plavaly kolem a některé se vyhřívaly na slunci. Jejich vlasy byly většinou dlouhé, různorodě barevné, stejně jako jejich ploutve.
Nevěděl jsem, jak je oslovit. Jelikož jedině hudba mi pomohla překonat stud, přiložil jsem si k ústům flétnu a začal hrát. Štěbetání i pohyb ve vodě jako utnutím ustal, všechny pohledy se stočily na mě. Udělal jsem k nim několik kroků a ony připluly blíže.
Sedl jsem si na břeh a hrál jim dlouhé hodiny, aniž bych něco řekl. Když už jsem byl vyčerpaný, odložil jsem flétnu a usmál se. Opět začalo štěbetání, mluvilo na mě několik žen najednou, ale já přes ten hluk nerozuměl ani jedné.
"Po jedné," zamumlal jsem a do tváří se mi vlila krev.
"Jak se jmenuješ?" zeptala se černovláska.
"Sionn," odpověděl jsem. Z jejich úst několikrát zaševelilo moje jméno.
"Co tě sem přivádí, Sionne?" vyptávala se blondýna s modrými odlesky ve vlasech.
Cítil jsem, jak rudnu. "No vlastně hledám...ehm..." Napadlo mě, že říkat pravdu by nemusel být dobrý nápad. "Přišel jsem vám zpříjemnit den hudbou."
Rozhihňaly se. Připlula ke mně další mořská víla a položila mi dlaň na stehno. Všiml jsem si blan mezi prstami. "Tak ty jsi faun?" Prohlížela si mě se zalíbením, které mě zaráželo. Hladila mě po srsti, zatímco ta černovláska, se kterou jsem mluvil předtím, se vyhoupla na břeh a cuchala mi vlasy. Pak začala zpívat. Vrněl jsem blahem a ani nevnímal, že z toho drbání a zpěvu usínám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chce se ti kliknooout... Dlaně tě svrbí a ty chceš kliknooout! Cítíš to! Neboj se... Klikni!

Klik! 100% (84)

Komentáře

1 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 2. června 2013 v 1:06 | Reagovat

Tahle část je koukám extrémně krátká :D Je to tím, že části dělím podle "hvězdiček" v mém dokumentu, kam to dávám celé (jako FP) a těma odděluji logické celky... Takže tak :D

2 Jamie Williams Jamie Williams | 2. června 2013 v 12:20 | Reagovat

HAH! Tohle se mi nelíbí, ať si jde Sionn najít mořskýho chlapa a ne nějakou babu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama