Květen 2007

Vítej na palubě!

19. května 2007 v 19:53
Vítám vás na literárním blogu
edice-proklete-knihy,
který právě zažívá své znovuzrození ;)

Doufám, že vás nebude nudit.
Nejprve si poslechněte pár informací o jeho majitelce.

Dovoluji si říct, že jsem mladá začínající spisovatelka, autorka, která se psaní více či méně věnuje již od té doby, co se v první třídě naučila psát. Ráda říkám, že jsem se narodila s posláním tvořit. Před tím, než jsem se naučila psát, jsem kreslila ,,komiksy" - pravda, nerozuměl jim nikdo kromě mě. Chodila jsem za mámou a ptala se jí na jednoduchá slova (pes, kočka, ahoj..., apod.). Ta jsem potom dopisovala do bublin, které vypouštěli panáčci složení z kolečka a pár čar. Tehdy to bylo to největší úmění, jakého jsem byla schopná :)
Před nedávnem jsem vyhrála druhé místo celostátní soutěže Daniel. Napsala jsem povídku - a nejspíš tu nejlepší za celý život. Zkusila jsem štěstí a škola ji do soutěže poslala. Později nám přišel dopis, že jsem se umístila a mám jet do Prahy. Voila, druhé místo :)

Na internetu publikuji pod mnoha jmény a přezdívkami. Na deviantartu a piště-povídky mě najdete jako Charlie Weasley (WeasleyCharlie, CharlieWeasley apod.), což je, pravda, trochu úsměvné. Jedna z mých oblíbených spisovatelek je totiž paní Rowlingová a já jsem se do postavy drakobijce tak zamilovala, že se jeho jméno stala tak trochu mým. Dále mě můžete najít (například na witch-pandy.blog.cz - ten je ale chvíli neaktivní) jako BaraCornellia. Tato má přezdívka se promítá do psedonymu (zatím) Barbora K. Havlová. Písmeno "K" je nejenom počeštěnou verzí Cornellie, ale také začáteční písmeno mého "druhého" přijmení - Kučerová. Z osobních důvodů (jednoduše proto, že je můj otec idiot) chci pro svou publikaci (v pozdějších letech) zvolit tento pseudonym.

Mou velkou vášní není pouze psaní (mimochodem - skoro výhradně próza), ale také kreslení. Jak už napovídá první část mého ,,příběhu", který vidíte nahoře, ke komiksům mě to táhne už od... ano, už hodně dlouho. Když jsem se naučila číst, učarovalo mě W.I.T.C.H. (což můžete vidět i podle názvu prvního blogu). Řekněme, že teď už to s touto holčičinou moc slavné není, ale já jsem holt taková, že když mě něco nadchne, zůstávám u toho až do ,,smrti" ;) Witch a magií celkově počínaje, přes piráty a zatím konče Hetalií.
Tím jsem se dostala k další mé vášni. A tím je anime a manga. Asi bych nedokázala říct, kolik anime jsem viděla, kolik mangy jsem četla... I nejoblíbenější se vybírají těžko. Většinou se nedokáži vzdát něčeho starého, co jsem milovala dříve, abych dala prostor něčemu novému, co miluji teď. Mé nejoblíbenější anime je tedy Ouran High school Host club, Death Note (které jsem viděla před... Netuším kdy :)) a Hetálie (láska trochu novější, ale stejně silná...)
(Další mé milované anime je třeba Soul Eater, Junjo Romantica...a tak dále, a tak dále)
Z mangy je to Hetalia, Mars (Fuyumi Souryo) a Kill me, Kiss me.
Miluji kreslení - možná skoro stejně jako miluju psaní. A také ráda vytvářím AMVska.

Co můžete očekávat od tohoto blogu.
Rozhodla jsem se publikovat své povídky a (většinou rozepsané/nonstop rozepsané/nedopsané - ha, ha) romány. A také své kresby. Většinou kresby, které souvisí s mým psaním. Ráda bych tento blog v budoucnu nějak zviditelnila - ale prozatím je na to čas.
Blog je v rekonstrukci (už několik let :D). K rekonstrukci už mám plány, jak bude jeho obnova vypadat.

Jak blog vznikl
Blog se jmenuje edice-proklete-knihy, což je opravdu dlouhý a zvláštní název. (Dopíši to zítra, omlouvám se ;) nestíhám)

Doufám, že se blog bude líbit.